first image second image third image forth image fifth image sixst image

O IMPREZIE

INFORMACJE PODSTAWOWE:

Miejsce: Będzin, Grodziec (Kopalnia)
Wskazówki dojazdu:
- współrzędne GPS: 50°21'12.8"N 19°04'30.8"E
- adres: ul. Barlickiego 26, 42-500 Gliwice
Termin: 20-23.09.2018 (czwartek-niedziela)

Limit miejsc: 150

Składka: 100 zł do końca sierpnia, 120 zł od 1 września.

Wiek uczestników: ukończone 18 lat


Z CZYM TO SIĘ JE?


Stalker Zona 'X' to weekendowa gra terenowa łącząca elementy LARP'a i Milsima, osadzona w uniwersum Stalkera znanego z gier ukraińskiego studia GSC, licznych ksiązek i filmów. To także impreza z wieloletnią tradycją i niepowtarzalnym klimatem spod znaku atomu i kałasznikowa. W tym roku cykl obchodzi dziesięciolecie, dając szansę na porządny rachunek sumienia, i odpowiedź na pytanie, czego udało nam się wspólnie dokonać przez te lata.

Gra terenowa

Stalker to nie tylko szaleńcze rajdy po Zonie, szemrane interesy z zasiedlającymi ją Frakcjami, czy śmiertelnie niebezpieczne eksplorowanie anomalii, ale także zakrapiane Kozakiem wieczorne opowieści snute przy ognisku. Chcemy, aby tegoroczna edycja mogła być opowiedziana przez każde z Was podczas takiego właśnie wieczoru. Dlatego też szykujemy dla Was wielopoziomowe wątki, pozornie małe wydarzenia, na fali których będziecie mogli stać się uczestnikami doniosłych zdarzeń, o których później usłyszy cała Zona. Aby opowieści te były prawdziwie emocjonujące i wiarygodne chcemy stworzyć żyjący świat pozbawiony sztucznych i niepotrzebnie moderowanych elementów. Uważamy, że świat Stalkera to nie tylko te kilkadziesiąt godzin, które wspólnie spędzamy na grze, ale też wszystko to co dzieje się przed, po i wokół niego. Choć urokliwa i zabójcza zarazem, Zona ma swoje zasady, a społeczność, która się w niej wykształciła kieruje się pewnym kodeksem postępowania. Próżno więc szukać w niej morderstwa, które pozostanie bez echa czy konsekwencji. Tyraniczne zapędy frakcji z pewnością, prędzej czy później, spotkają się z bezlitosnym sprzeciwem. A bycie bezdusznym i przesiąkniętym złem sukinsynem nie sprowadzi nikogo na dobrą drogę. Nie twierdzimy oczywiście, że świat Stalkera jest idealny i zamieszkują go tylko bezbarwne, popowe cioty, ale uważamy, że każda akcja spotyka się z reakcją. Chcemy, aby działania, które podejmiecie, były przemyślane nie tylko pod względem konsekwencji w czasie gry, ale i po niej. Aha... Są jeszcze Mutanci, Bandyci czyhający na twój dorobek, wkurwieni Wojskowi no i sama Zona... Ale przecież nie chodzi o to żeby się zniechęcać, prawda?

Gracze - postacie świata Zony

Każda doniosła historia ma swoich bohaterów, dlatego też na Stalkerze nie może ich zabraknąć. Dotychczasowe doświadczenia nauczyły nas, że postać, która wie kim jest i na czym jej zależy o wiele łatwiej odegrać od szablonowego stalkera #13 w zielonej kurtce. Podobnie rzecz ma się z frakcjami – nie chcemy, aby Gracze byli oceniani jedynie przez pryzmat przynależności do jakiejś grupy, która definiowałaby ich charakter, ale powinni być wyrazistymi, niepowtarzalnymi charakterami, kowalami własnego losu. Przed tegoroczną edycją każdy z Was będzie proszony o wypełnienie specjalnego formularza, w którym określicie nie tylko imię i profesję postaci, w którą chcielibyście się wcielić, ale także to co tę postać definiuje. Pozwoli nam to jeszcze lepiej umiejscowić Was w fabule i sprawić, że będziecie mogli poczuć się głównymi bohaterami tej opowieści.

Miejsce

Tegoroczna edycja zabierze Was na skraj Zony Silesia, w pobliże miejsca przeprowadzenia Gliwickich Prób Jądrowych, które w marcu '96 roku dały początek śląskiej Strefie. Trudny pokój między frakcjami zawarty (nie-tak-dawno i nie-tak-daleko) na stacji Janusz dał podwaliny pod rozwój biznesu w dużej skali, i podcięcie skrzydeł wszechobecnej bandyterce. Przemyt artefaktów i broni rozwinął się do tego stopnia, że ściągnął na śląsk samego Sidorowicza - magnata pierwszej strefy. Podczas wizytacji miejsca pod przyszłą fraktorię handlową, zdarzył się niewyjaśniony wypadek - sektor o powierzchni kilku kilometrów kwadratowych został zamknięty w anomalii Bąbel, a wszyscy w jego obszarze znaleźli się w pułapce bez wyjścia. Kolejne dni przynosiły więcej pytań niż odpowiedzi - na terenie już od dłuższego czasu działają ekolodzy, którzy nie są zbyt skorzy do współpracy. Stacjonujący tu oddział wojska stara się sprawiać wrażenie trzymania sytuacji pod kontrolą, ale ich opanowanie bardziej przeraża niż uspokaja. Do tego mówi się że widziano tu Monolit, Sylasjowa, a nawet samego króla stalkerów - Striełoka. Cokolwiek by to wszystko nie znaczyło, dla śląskiej strefy nadchodzi kolejny punkt przełomu.